Validări 2022

Organizare și legislație   09 Dec 2022

În cadrul ședinței Consiliului Uniunii Scriitorilor din România din data de 7 decembrie 2022 au fost validați ca membri ai U.S.R. următorii candidați:

 

Filiala Alba – Hunedoara

  1. Victoria Stolojanu-Munteanu

 

Filiala Arad

  1. Balta János

  2. Szabó Péter

 

Filiala Bacău

  1. Tudor Amza

  2. Mihaela Băbușanu

  3. Mihai Botez (Stîncaru)

 

Filiala Brașov

  1. Denisa Crăciun

  2. Marius Oprea

  3. Teodor Sandu

 

Filiala București – Critică, Eseistică și Istorie Literară

  1. Andrei Vieru

 

Filiala București – Literatură pentru Copii și Tineret

  1. Alina Elena Grecu

  2. Brândușa Dorina Landen

 

Filiala București – Poezie

  1. Ana Maria Anicăi (Ana Săndulescu)

  2. Laurențiu Belizan

  3. Mihaela Roxana Boboc

  4. Miruna Drăghici

  5. Emilian Iachimovski

  6. Claudiu Soare

  7. Mircea Teculescu

 

Filiala București – Proză

  1. Bogdan Alecu

  2. Dan Bundă

  3. Marin Cristian

  4. Stejărel Olaru

  5. Letitzia Stilla (Letiția Vladislav)

 

Filiala București – Traduceri Literare

  1. Emanuel Botezatu

  2. Anca-Ileana Dan

  3. Crăița-Mădălina Ghiu

  4. Cristian Ionescu

  5. Daniela Truția

 

Filiala Chișinău

  1. Vlad Grecu

  2. Augustin Nacu

 

Filiala Cluj

  1. Izabella Bejan-Krizsanoszki

  2. Oana Boc

  3. Ioan Cioba

  4. Vasile Filip

  5. Ana Herța

  6. Istvan Laszlo Robert

  7. Anca Meiroșu

  8. Ionuț Țene (Ioan Vasile Țene)

 

Filiala Craiova

  1. Iulian Caragea

  2. Alexandru Gh. Drăghici

  3. Rodica Marilena Păvălan (Rodica Pospai Păvălan).

 

Filiala Dobrogea

  1. Augustin Cupșa

  2. Marian Ilie

  3. Adrian Nicola

 

 

Filiala Iași

  1. Mihai Babei

  2. Liliana Cora Foșalău

  3. Maria Grădinaru

  4. Constantin Guzgă

  5. Nicolae Râmbu

  6. Simona Stancu

  7. Arthur Suciu

 

Filiala Pitești

  1. Carmen-Maria Mecu

  2. Ecaterina Petrescu Botoncea

 

Filiala Sibiu

  1. Costel Nedelcu

  2. Radu Matei Todoran

 

Filiala Sud – Est

  1. Gheorghe Bacalbașa

  2. Alina-Simona Dragomir

  3. Simona Trifu

 

Filiala Târgu – Mureș

  1. Dimény-Haszmann Árpád-István (Dimény H. Árpád)

  2. Keszthelyi Gheorghe (Keszthelyi György)

  3. Vergil Pană (Virgil Pană)

  4. Szabó István (Miklóssi Szabó István)

 

Filiala Timișoara

  1. Elena Cernăianu

  2. Ovidiu Forai

  3. Liviu Papadima

Arhiva